Wtyki do skrętki

Wtyki do skrętki, co to jest?

Wtyki do skrętki, RJ45 lub 8P8C, tak popularnie mówimy o zakończeniu skrętki nieekranowanej lub przewodu sieciowego. Wtyki wraz z osłonami są ważnymi elementami sieci komputerowej. Głównym zadaniem wtyków jest stabilne i drożne połączenie urządzeń sieci. Osłony zabezpieczają wtyk i połączenie zacisku przewodu przed uszkodzeniami. W zależności od potrzeb oraz zastosowania przewodów stosujemy różne ich kategorie. Przewody w otulinie składają się ze skręconych czterech par kabli. Przeploty powodują ograniczenie zakłóceń elektromagnetycznych (przesłuch).

Poznaj nasze akcesoria montażu

Wtyki do skrętki – 8P8C czy RJ45

Wtyki 8P8C (ang. 8 Posiction 8 Contact) są bardzo często mylone z wtykami RJ45. Wtyki 8P8C jak sama nazwa wskazuje są ośmiostykowym złączem (wtyk i gniazdo), w którym znajduje się 8 miejsc na styki i 8 styków. Wtyki 8P8C do skrętki nieekranowanej czy przewodów komputerowych popularnie stosujemy do połączeń elektrycznych o niskim napięciu 12-24V. Ponadto komputerowych (komputer-komputer) czy tworzenia rozległych sieci komputerowych (serwer-urządzenia peryferyjne:komputery, drukarki, skanery).

Natomiast wtyki RJ45 (ang. Registered Jack type 45) są podobne do wtyków 8P8C z tym, że posiadają dodatkową boczną wypustkę, tak zwany klucz, co pozwala zainstalować wtyk w gnieździe specjalnego modemu. Takie rozwiązanie służy komunikacji między siecią komputerową klienta, a firmy IT.

Wtyk 8P8C RJ45 kat.6
Wtyk do skrętki 8P8C kat.5e

Wtyki do skrętki – jaki wybrać

skrętka 5e
Wtyki do skrętki nieekranowej kat.5e

W naszym sklepie prowadzimy obecnie sprzedaż wtyków 8P8C wraz z przeźroczystymi osłonami kategorii 5e i 6.

Wtyki 8P8C i osłony kategorii 5e stosujemy do przewodów sieciowych tej samej kategorii. Skrętki nieekranowe kategorii 5e stosujemy w sieci Ethernet, połączeniach telekomunikacyjnych oraz rozbudowanych sieciach komputerowych. Zobacz naszą ofertę wtyków

Wtyki i osłony kategorii 6 mają podobne wykorzystanie z tym, że w stosunku do kategorii 5e szybciej przesyłają dane oraz charakteryzują się niższym poziomem zakłóceń elektromagnetycznych.

Obserwuj w mediach społecznościowych. A teraz w TIK TOK