Finger out – to awaria pulsoksymetru?

pulsoksymetr napalcowy finfer out

Komunikat Finger out, czy to awaria pulsoksymetru?

Finger out – to awaria pulsoksymetru? Nie zawsze. Jest wiele przyczyn dla których nasze urządzenie do mierzenia saturacji krwi może odmówić przeprowadzenia badania i wyświetl taki komunikat. By wiedzieć dlaczego tak się dzieje warto poznać zasadę działania pulsoksymetru i jego parametry techniczne.

Obudowy pulsoksymetru takie same, a co w środku?

Zasadę działania pulsoksymetru opisaliśmy w wpisie Jak działa pulsoksymetr oraz wcześniej w Pulsoksymetr a pulsometr. Dlatego zakładamy, że wiemy jak działa pulsoksymetr i na jakiej zasadzie. Warto zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne posiadanego urządzenia, gdyż tutaj dowiemy się jakie urządzenie znajduje się wewnątrz obudowy. Z licznych rozmów z producentami pulsoksymetrów napalcowych wiem, że do montażu używają kilku standardowych modeli obudów. To oznacza, że w takich samych obudowach mogą się znajdować różne urządzenia, co powoduje znaczne różnice cen.

pulsoksymetr napalcowy finger out - to awaria pulsoksymetru
Pulsoksymetr napalcowy model 50D – finger out z powodu płytko włożonego palca

Skąd mamy wiedzieć, że pulsoksymetr napalcowy jest dobrej jakości? W tej sprawie należy się zwrócić do sprzedawcy i poprosić o certyfikat CE lub RoHS. Wydanie certyfikatu poprzedzają badania zlecone przez producenta. Jeżeli producent zleci ograniczone badania do podstawowych parametrów, również otrzyma certyfikat CE. Lecz taki pulsoksymetr możemy traktować jako gadżet. Dodatkowo należy zwracać uwagę jeżeli urządzenie sprzedawane jest jako towar z wyprzedaży, promocji czy obniżce ceny detalicznej i to o 80%.

Certyfikaty CE

Oferowane w naszym sklepie pulsoksymetry napalcowe posiadają 35 stronicowy certyfikat CE obejmujący kilkadziesiąt parametrów technicznych urządzenia i dlatego – za producentem – dajemy naszym klientom 2 lata gwarancji na te urządzenia. Każdy kupujący w sklepie ma możliwość zapoznania się z treścią certyfikatu. Zobacz również nasze wpisy w Google

Jeżeli masz już pewność, że nasz pulsoksymetr napalcowy nie jest zabawką możesz podjąć się sprawdzenia dlaczego za każdym razem wyświetla się komunikat FINGER OUT. Pomyślisz : finger out – to awaria pulsoksymetru? Nie zawsze. Najczęściej tego przyczyną są: niska temperatura w pomieszczeniu w którym wykonujemy badanie, mokre ręce, paznokcie długie o nałożonej hybrydzie, płytko włożony palec, niskie napięcie baterii.

Jeżeli masz problem ze swoim pulsoksymetrem napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego.

Zainteresował Cię artykuł, zapisz się na subskrybcję