Finger out – to awaria pulsoksymetru?

pulsoksymetr napalcowy finfer out

Finger out – to awaria pulsoksymetru? Nie zawsze. Jest wiele przyczyn dla których nasze urządzenie do mierzenia saturacji krwi może odmówić przeprowadzenia badania i wyświetl taki komunikat. By wiedzieć dlaczego tak się dzieje warto poznać zasadę działania pulsoksymetru i jego parametry techniczne.

Obudowy pulsoksymetru takie same, a co w środku?

Zasadę działania pulsoksymetru opisaliśmy w wpisie Jak działa pulsoksymetr oraz wcześniej w Pulsoksymetr a pulsometr. Dlatego uważamy, że wiemy jak działa pulsoksymetr i na jakiej zasadzie. Warto zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne posiadanego urządzenia, gdyż tutaj dowiemy się jakie urządzenie znajduje się w obudowie. Z licznych rozmów z producentami pulsoksymetrów napalcowych wiem, że do montażu używają kilku standardowych modeli obudów. To oznacza, że w takich samych obudowach mogą się znajdować różne urządzenia, co powoduje znaczne różnice cen.

pulsoksymetr napalcowy finger out blog
Pulsoksymetr napalcowy model 50D – finger out z powodu płytko włożonego palca

Skąd mamy wiedzieć, że pulsoksymetr napalcowy jest dobrej jakości? W tej sprawie należy się zwrócić do sprzedawcy i poprosić o certyfikat CE lub RoHS. Wydanie certyfikatu poprzedzają badania zlecone przez producenta. Jeżeli producent zleci ograniczone badania do podstawowych parametrów – otrzyma certyfikat CE. Lecz taki pulsoksymetr możemy traktować jako gadżet. Dodatkowo należy zwracać uwagę jeżeli urządzenie sprzedawane jest jako towar z wyprzedaży, promocji czy obniżce ceny detalicznej i to o 80%.

Certyfikaty CE

Oferowane w naszym sklepie pulsoksymetry napalcowe posiadają 35 stronicowy certyfikat CE obejmujący kilkadziesiąt parametrów technicznych urządzenia i dlatego – za producentem – dajemy naszym klientom 2 lata gwarancji na te urządzenia. Każdy kupujący w sklepie ma możliwość zapoznania się z treścią certyfikatu.

Jeżeli masz już pewność, że nasz pulsoksymetr napalcowy nie jest zabawką możesz podjąć się sprawdzenia dlaczego za każdym razem wyświetla się komunikat FINGER OUT. Pomyślisz : finger out – to awaria pulsoksymetru? Nie zawsze. Najczęściej tego przyczyną są: niska temperatura w pomieszczeniu w którym wykonujemy badanie, mokre ręce, paznokcie długie o nałożonej hybrydzie, płytko włożony palec, niskie napięcie baterii.

Jeżeli masz problem ze swoim pulsoksymetrem napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego.

Dodaj komentarz